Tříkrálová sbírka na Písecku trhá rekordy

Tříkrálová sbírka na Písecku trhá rekordy

Počátkem ledna 2016 se vydali v mnoha městech a obcích České republiky na pouť dům od domu koledníci Tříkrálové sbírky Charity České republiky, aby zvěstovali radost i naději v to, že mezi námi stále ještě žije láska, porozumění a ochota nezištně pomáhat. A po šestnácté se k této radostné zvěsti přidali i tříkráloví koledníci Oblastní charity Písek. Spolu s poselstvím Boží lásky, dobra a klidu opět prosili o příspěvek na charitní dílo. A my již známe výsledky.

V Písku se zapojily děti z náboženství, skauti, ze ZŠ Svobodné a děti zaměstnanců Charity. Kromě Písku se koledovalo v Protivíně, v Heřmani, v Záhoří, Sudoměři, Mladějovicích, Čimelicích, Orlíku nad Vltavou, Miroticích a Radobytcích. Celkem se v Písku a okolí vykoledovalo letos opravdu rekordních 84.634.- Kč, což je o více než 20 tisíc více, než v loňském roce. V Písku se vykoledovala částka 36.812.- Kč. Velkou radost nám udělalo také město Protivín, které nejen že se účastnilo letos poprvé a výtěžek činil 18.366.- Kč, ale i obec Záhoří, kde výsledky sbírky každoročně dosahují nadprůměrných výsledků v porovnání s počtem obyvatel. Letos se zde podařilo vykoledovat krásných 17.557.- Kč.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří do sbírky přispěli a ukázali, že i v dnešní době jsou lidé ochotní pomáhat. Děkujeme, že i přes velké množství různých sbírek, nám stále zachováváte přízeň. Mnoho díků si zaslouží koledníci, kteří neúnavně koledovali za každého počasí a svým zpěvem přinášeli požehnání a radost. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Převážnou většinu výtěžku využije Charita v Písku na rozvoj svých služeb - pečovatelské, ošetřovatelské služby a také charitní poradny a střediska pomoci pro osoby v nouzi. Část výtěžku putuje každoročně na humanitární pomoc do zahraničí.

Související galerie

Tříkrálová sbírka 2019
informace pro sponzory a dárce

Tříkrálová sbírka

Děkujeme Všem štědrým dárcům

Náš výtěžek
171 951 Kč

100,0%

Rozpečetěno pokladniček

Chci přispět

Zobrazit podrobné výsledky z celé ČR