banner_1180x490_obecny

Jak můžete přispět?

Koledníkům do kasičky

Příspěvek lze darovat do zapečetěné kasičky koledníkům, které můžete 1. - 15. ledna potkat v ulicích měst a vesnic, anebo třeba zazvoní s koledou přímo u vašich dveří.

Kdy a kde potkáte Tři krále?

Statické kasičky

Sbírku můžete podpořit také darem do statické kasičky. Zapečetěné kasičky s logem Charity Česká republika nalezente v obchodech, na úřadech, v kostele a na dalších veřejných místech.

umístění kasiček

Online koleda 

Na webu Tříkrálové sbírky najdete online kasičku, do které je možné vhodit váš příspěvek. 

PŘEJÍT NA ONLINE KOLEDU

QR Platba

thumbnail_QR kod Písek

Převodem na Tříkrálový účet

66008822/0800

variabilní symbol 

777923001

Dárcovská SMS

Můžete poslat jednorázovou nebo trvalou DMS.


Jak poznat pravé koledníky?

Koledníky poznáte podle kasičky, která musí být označena logem Charity Česká republika a úředně zapečetěna, s razítkem příslušného městského/obecního úřadu. Vedoucím skupinky koledníků musí být osoba starší 15 let. Má u sebe průkazku koledníka, která ho pověřuje ke koledování. Údaje na průkazu koledníka musí souhlasit s údaji v jeho průkazu totožnosti. Číslo kasičky musí souhlasit s číslem průkazky.

Potvrzení o daru do Tříkrálové sbírky bankovním převodem

Pro vystavení potvrzení o daru do Tříkrálové sbírky bankovním převodem vyplňte formulář na webu Charity ČR. 

Žádost o potvrzení o daru

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice. Pořadatelem a organizátorem Tříkrálové sbírky je Charita Česká republika a v roce 2023 oslaví sbírka už 23. výročí. Tříkrálové koledníky potkáte v ulicích s pokladničkami vždy začatkem roku (1. - 15. ledna v roce 2023), a to v doprovodu dospělé osoby, která musí mít u sebe legitimaci a na vyžádání ji předložit. Všechny pokladničky jsou úředně zapečetěny. 

Cílem sbírky je šířit radost a boží požehnání a vykoledovat prostředky, které jsou určeny především na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá.

Podrobné informace o Tříkrálové sbírce naleznete na oficiálním webu www.trikralovasbirka.cz

Kontaktní osoby:

Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Andrea Fenclová
tel.: 730 577 330, e-mail: andrea.fenclova@pisek.charita.cz

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!
3. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!

Tříkrálová sbírka 2023 je za dveřmi. Začátkem ledna se opět vydají do ulic skupinky koledníků, aby lidem roznášeli radostné poselství o narození Spasitele. Zpívají či recitují koledy, rozdávají drobné dárky, křídou píší nad dveře požehnání a do zapečetěných pokladniček vybírají peníze na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Do nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice se zapojí tisíce dobrovolníků. Navážou tak na starodávný lidový obyčej tříkrálové koledy.

Rekordní výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky již pomáhá. Děkujeme!
2. června 2022 Charita Česká republika

Rekordní výtěžek z letošní Tříkrálové sbírky již pomáhá. Děkujeme!

Všechny příspěvky z Tříkrálové sbírky jsou nyní pečlivě sečteny a zkontrolovány. Dárci přispívali do kasiček rozmístěných na veřejných místech, online i prostřednictvím dárcovských SMS. Jejich solidarita nás ohromila. Darovali totiž rekordní částku ve výši 141 371 664 korun, za kterou velmi děkujeme!

Tři králové v českobudějovické diecézi hlásí rekordní výtěžek
9. února 2022 Diecézní charita České Budějovice

Tři králové v českobudějovické diecézi hlásí rekordní výtěžek

Příspěvky z pokladniček Tříkrálové sbírky jsou sečteny. V neděli 16. ledna 2022 ukončili po celé republice koledníci svoji dvoutýdenní pouť se zapečetěnými kasičkami, nicméně sbírka pokračovala ve virtuálním prostředí v podobě online koledy až do 31. ledna. Celkem se do zapečetěných pokladniček po celé českobudějovické diecézi a díky bezhotovostním darům podařilo vybrat rekordních 9 127 139 Kč.

Tříkrálová sbírka překvapila rekordní částkou. Děkujeme všem, kteří se rozhodli pomáhat
4. února 2022 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka překvapila rekordní částkou. Děkujeme všem, kteří se rozhodli pomáhat

Tříkrálová sbírka v letošním roce předčila všechna očekávání a překonala rekord z minulých let. Naši dárci byli mimořádně štědří. Díky nim se na sbírkovém kontě shromáždilo neuvěřitelných 138 356 469 korun, které pomohou lidem v nouzi. Všem dárcům děkujeme!

Tříkrálová sbírka dosáhla letos rekordního výsledku
3. února 2022 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka dosáhla letos rekordního výsledku

Děkujeme vám všem, kteří myslíte na druhé!

I zdánlivě malé činy mohou mít obrovský přesah
22. ledna 2022 Tříkrálová sbírka

I zdánlivě malé činy mohou mít obrovský přesah

Koledníčky už v ulicích nepotkáte a on-line koleda se také pomalu blíží do finále. Průběžné výsledky naznačují, že výtěžek koledy bude na mnoha místech rekordní, a Vás určitě zajímá, jak bude s vykoledovanými prostředky naloženo. 

Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku bude zřejmě rekordní
17. ledna 2022 Diecézní charita České Budějovice

Tříkrálová sbírka na Českobudějovicku bude zřejmě rekordní

Po roční pauze způsobené koronavirovou epidemií jste se letos od 1. do 16. ledna mohli opět setkat s koledníky Tříkrálové sbírky, ať už v ulicích či přímo před Vašimi dveřmi. Lidé k nim navzdory zhoršující se ekonomické situaci domácností byli nevídaně štědří. To je důkazem toho, že malí koledníci lidem v ulicích chyběli, a že záměry a projekty, které sbírka podporuje, mají podporu široké veřejnosti, a že srdce lidí jsou otevřená.

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje
17. ledna 2022 Charita Česká republika

Koledníky už v ulicích nepotkáte, přesto Tříkrálová sbírka stále pokračuje

Celkem šestnáct dní, konkrétně od 1. do 16. ledna, jste mohli potkat v ulicích koledníky, kteří prosili o příspěvek pro lidi v nouzi. Nyní již vykoledované peníze sčítáme a celkový výtěžek budeme znát na konci ledna. Koledováním v ulicích však Tříkrálová sbírka ještě nekončí, pokračujeme nadále online cestou.

Tříkrálový koncert 2022 vynesl překvapivou částku
10. ledna 2022 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert 2022 vynesl překvapivou částku

V neděli 9. ledna proběhl patnáctý ročník Tříkrálového koncertu v přímém přenosu na ČT1, který tradičně doprovází Tříkrálovou sbírku. Letos diváci poslali 1 069 044 korun, za které mockrát děkujeme! Výtěžek pomůže lidem v nouzi.

Tříkrálová sbírka pokračuje: Koledníci rozdávají radost a Tříkrálový koncert slibuje bohatý program
7. ledna 2022 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka pokračuje: Koledníci rozdávají radost a Tříkrálový koncert slibuje bohatý program

Tříkrálová sbírka již běží. Největší sbírková akce se koná celostátně již dvaadvacátým rokem. Letos se jí naši koledníci nemohli dočkat obzvlášť, protože v loňském roce kvůli protipandemickým opatřením koledovat nemohli. Opět se tedy můžete těšit nejen na koledníky, ale i na Tříkrálový koncert, který na Jedničce odvysílá Česká televize v neděli 9. ledna.